Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare adresa in acte proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare adresa in acte proprietate

Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti cum pot rezolva urmatoarea problema. In sectorul unde locuiesc, in urma cu 5 ani denumirea strazii unde locuiesc a fost schimbata de catre primarie. In actele de propietate adresa a ramas cea veche. Cum trebuie sa procedez pentru a schmba adresa in actele de propietate. Va multumesc.
Solicitati primariei eliberarea unui ceritificat de nomenclatura stadala iar cu acesta mergeti la OCPI pentru actualizarea datelor.
Va multumesc, am rezolvat. Cu adresa de la primarie am mers unde ati spus si in cele din urma s-a rezolvat. Se poate inchide topicul.