Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS din chirii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS din chirii

Persoanele care au domiciliul si lucreaza in alte tari,platind acolo cass si obtin venituri din inchirieri in tara, platesc cass ? Unde este reglementata aceasta situatie?

geonicola a scris:
... si obtin venituri din inchirieri in tara, platesc cass ? Unde este reglementata aceasta situatie?

Da, platesc !
Legea 95 / 2006