avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1696 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS din chirii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS din chirii

Persoanele care au domiciliul si lucreaza in alte tari,platind acolo cass si obtin venituri din inchirieri in tara, platesc cass ? Unde este reglementata aceasta situatie?


Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 11:22, 15 Septembrie 2013
geonicola a scris:
... si obtin venituri din inchirieri in tara, platesc cass ? Unde este reglementata aceasta situatie?

Da, platesc !
Legea 95 / 2006

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie impunere cnas pe venituri obtinute din inchiriere spatiu locativ. tristanciufu tristanciufu Sora mea locuieste si lucreaza in strainatate, de aprox. 15 ani, avind dubla cetatenie. Detine un apartament, in Romania, care a fost inchiriat in ... (vezi toată discuția)
Cass pentru venituri obtinute din chirie Marianaaa Marianaaa Va rog sa-mi spuneti daca am interpretat bine sau nu, prevederile din Legea 95/2006, art.257, alin.2, litera f,2(2),...adica nu am obligatia de plati CASS ... (vezi toată discuția)
Cass pentru venituri din chirii ContSters240672 ContSters240672 Sunt pensionara, platesc Cass pentru pensie, realizez venituri din inchirierea unui apartament. as dori sa stiu daca trebuie sa platesc Cass pentru acest ... (vezi toată discuția)