Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita credit nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita credit nevoi personale

Buna ziua.Am un credit de nevoi personale la banca, am intarziat 100 de zile cu plata ratelor, nu au facut oprire pe salariu meu, nici girantului pe pensie,m-a sunat o doamna de la recuperari credite din partea banci,sa achit 500 lei pana vineri ca va declara creditul scadent si va executa silit atat bunurile mele ca propietar cat si salariu meu si pensia girantului,suma ramasa de plata ar fi 16000 lei.Este posibil sa- mi vanda apartamentul pentru suma aceasta.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns .Va multumesc.
Da, e posibil. Se va pune intai poprire pe salariu si se ajunge si la executarea bunurilor pana la concurenta sumei datorate.
Incercati sa achitati si sa ajungeti la zi cu ratele.
multumesc,voi incerca sa achit macar o parte din rate restante