Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lamurire - taxe succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lamurire - taxe succesiune

Cam la ce pret se poate ridica o succesiune unde sunt implicati trei donatori ai unei defuncte si un acceptor de donatie?
Daca faceti succesiunea la notar, acesta va stabili costurile in raport de valoarea bunurilor ce compun masa succesorala.
Daca nu va intelegeti la notar si mergeti la instanta, costul este de 3% din valoarea masei succesorale.
Va multumesc pentru raspuns frumoasa doamna.