Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... numere retinute de politie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

numere retinute de politie

Buna ziua!

Detinem o masina cu numere de Anglia,sotul a fost oprit de catre politie si i-au fost ridicate placutele de inregistrare cu numerele de Anglia plus amenda de 2000 ron.
Printre timp, i-am facut RAR-ul la aceasta masina, am platit taxa de inmatriculare, dar cand a mers la serviciul de inmatriculari, i-au fost cerute si aceste numere care au fost retinute de politie.
Cum se pot recupera aceste numere de la politie, sau cum ar trebui sa proced?
Multumesc!!
Pe ce motiv i-au fost retinute nr de inmatriculare de catre politie?