avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand mama e in somaj e posibil sa nu mai fie copilul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand mama e in somaj e posibil sa nu mai fie copilul primit la cresa?

buna ziua,
fetita mea este la cresa.
intre timp mama a ramas fara serviciu, intru in somaj. E posibil sa nu o mai primeasca la cresa din aceaasta cauza?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:52, 18 Septembrie 2013
1. Cresa nu are nici o legatura cu somajul mamei.

2. Daca intre timp mama isi gaseste un loc de munca ce face cu copilul?

Ultima modificare: Miercuri, 18 Septembrie 2013
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Exista cumva prevazuta la nivelul acelei crese anumite criterii de selectare a copiilor?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, ne aflam intr-o situatie in care am dori putina indrumare. ... Smooth Operator Smooth Operator Buna Ziua, Ne aflam intr-o situatie in care am dori putina indrumare. Avem copilul inscris la cresa de stat. In momentul de fata mama nu lucreaza, concediu ... (vezi toată discuția)
Concediul de maternitate raluka raluka Sunt in concediu de maternitate cu fetita, insa am ramas iar insarcinata cu al 2lea copil. ideea este ca se va naste dupa ce voi termina concediul de ... (vezi toată discuția)
Tichete cadou in cm ContSters305618 ContSters305618 Un angajat in concediu medical are dreptul la tichete cadou? (vezi toată discuția)