Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand mama e in somaj e posibil sa nu mai fie copilul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand mama e in somaj e posibil sa nu mai fie copilul primit la cresa?

buna ziua,
fetita mea este la cresa.
intre timp mama a ramas fara serviciu, intru in somaj. E posibil sa nu o mai primeasca la cresa din aceaasta cauza?
1. Cresa nu are nici o legatura cu somajul mamei.

2. Daca intre timp mama isi gaseste un loc de munca ce face cu copilul?

Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Exista cumva prevazuta la nivelul acelei crese anumite criterii de selectare a copiilor?