avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Asigurare auto scumpa !
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Asigurare auto scumpa !

Am masina pe numele meu , eu am 20 de ani.. si am o asigurare de 650 de lei , cea mai ieftina, asta pe 6 luni.
As vrea sa stiu daca se mai pot face procura sau orice altceva sa trec masina pe numele tatalui meu si sa plateasca el..
Acum 6 luni am putut face asigurarea cu el trecut utilizator si am platit doar 200 de lei.

Multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Eduard Ciprian Slai , 11:41, 19 Septembrie 2013
Singura metoda e sa-i vindeti masina, incat el sa devina proprietar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract fiu-tata pentru rca ieftin jeoanesss jeoanesss Am o masina cumparata si inmatriculata pe numele meu. Eu sunt tanar, am 21 de ani, iar asigurarea la masina pe numele meu ajunge minim 600 lei pe 6 luni. Am ... (vezi toată discuția)
Rca pe alt nume Vlad-P Vlad-P Buna seara, aceasta problema este una destul de comuna in randul tinerilor si as vrea sa gasesc o rezolvare cat de cat convenabila. Este vorba despre polita ... (vezi toată discuția)
Masina pe numele meu, alt utilizator pe rca eucaniciodata eucaniciodata Buna ziua. Tinand cont ca asigurarile pentru cei sub 30 ani s-au scumpit enorm, eu cu 22 ani trebuie sa platesc 610 lei (la Carpatica). Mi-a zis un ... (vezi toată discuția)