Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Hotarare instanta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Hotarare instanta

Tatal meu a primit de la tribunal o hotarare favorabila pentru luarea in considerare a unor sporuri de catre Casa Judeteana de Pensii. Vreau sa intreb daca CJP trebuie sa puna in aplicare hotararea, desi a facut recurs la Curtea de Apel.

Multumesc.

o zi buna!
de obicei o pune in executare dupa ce se judeca apelul.
hotararea poate fi executata de judecator.
se depune o cerere in acest sens, alaturi de decizia civila din recurs si sentinta in original.