avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Hotarare instanta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Hotarare instanta

Tatal meu a primit de la tribunal o hotarare favorabila pentru luarea in considerare a unor sporuri de catre Casa Judeteana de Pensii. Vreau sa intreb daca CJP trebuie sa puna in aplicare hotararea, desi a facut recurs la Curtea de Apel.

Multumesc.

o zi buna!
Cel mai recent răspuns: sv.cristian , utilizator 21:16, 17 Septembrie 2013
de obicei o pune in executare dupa ce se judeca apelul.
hotararea poate fi executata de judecator.
se depune o cerere in acest sens, alaturi de decizia civila din recurs si sentinta in original.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare sentinte civile ref decizii pensii uca2015 uca2015 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca Hotararea unei Sentinte Civile ref decizie pensionare se pune in aplicare in mod automat (de la sine) de catre casa de ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva nepusa in executare de casa de pensii Adrian Burlacu Adrian Burlacu buna ziua! in data de 15.12.2010 am depus dosarul de pensionare catre CJP. Prin Februarie 2011 am primit o decizie de respingere, pe care am contestato la ... (vezi toată discuția)
Hotarare irevocabila 9fpa 9fpa Hotararea civila ,dispusa de Sectia conflicte de munca ,asigurari sociale si contencios administrativ a Tribunalului judetean in urma unui proces civil cu Casa ... (vezi toată discuția)