Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recarosare, daca am talon pot sa inscriu o masina?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recarosare, daca am talon pot sa inscriu o masina?

Salutare,
E primul meu post sper sa fie pus unde trebe!

Daca as avea talon as putea sa-mi aduc o masina de dincolo si s-o recarosez sa o pot inscrie?

Mi-a zis cineva ca as putea sa fac asta!

Un prieten de-al meu si-a luat un BMW din '91 un 524 Diesel cu 250 Euro, si fata de dacia mea din '96 e superba masina!

Mi-a zis ca gasit un talon pentru masina la 800 Euro si ca ar putea s-o inscrie! El nu vrea s-o mai inscrie pentru ca ii plateste cineva legal toate darile acolo. Ce parere aveti as putea sa-mi caut si eu un talon pentru o masina dupa care sa dau un raid prin .de pentru o masina?? Am s-o pot inscrie in felul asta, s-o recarosez?

THX!
Scuze! eu am postat dar nu am fost logat!

mi-am facut cont ca sa stiti cine va intreaba! :)

multumesc!
Vorbeste cu un politist, astia stiu toate smecheriile in domeniu.Oricum nu suna prea O.K., are implicatii penale
Nu stiu ce implicatii are dar e plin ziarul de taloaneunde scrie clart pentru recarosare! Pentru ce s-ar vinde acele taloane daca nu pentru asa ceva?

THX!
Nu te juca. Acum nu se mai poate pentru ca trebuie sa predai pansoanele cu seriile de la caroseria veche. Pana la urma e un fals si intri in alte belele. Cum nu poti preda pansoanele, nu poti recarosa masina si dai bani in vant si pe acte si pe masina.
Interesant! dar...
am sunat la o firma care face asa ceva, de fapt la mai multe firme, si am explicat ce vreau si toti au zis nici o problema. Veniti la sediu sa discutam in detaliu! Costa in jur de 1.700 euro si se ocupa ei de tot!

Deci stie cineva sigur: se poate, nu se poate legal asa ceva?