Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dat afara de la locul de munca cu art. 61 -a
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dat afara de la locul de munca cu art. 61 -a

Buna ziua. Sunt angajata la firma sotului meu, si acum suntem in proces de divort,el mi-a închis cartea de munca cu 61 a cum ca nu m-am prezentată la locul de munca ,adik el are firma românească dar lucrează cu ea in exterior in Europa si aveam si eu detasare făcută , adik ii mai scanam un act ,scriam un email .atat doar ca la mijloc este si un copil mic de 2 ani si4luni. El a făcut asta sa nu pot obține eu custodia copilului.dar eu nu pot sa zic ca am lucrat conform contractului de munca,acele ore. As dori sa știu ce pot eu sa fac se merg pe somaj sau cum sa procedeu. Va multumesc
Desfacerea disciplinara a c.i.m. nu va da posibilitatea de a beneficia de somaj. O astfel de modalitate de incetare a raportului de munca constituie motiv imputabil salariatului.