Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Declaratie prin mandatar
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Declaratie prin mandatar

Dacă o persoană participă la o licitație publică prin mandatar......... și participanților li se solicită depunerea unei declaratii pe propria raspundere din care să rezulte că nu sunt rude cu membrii comisiei de licitatie. Cum ar trebui să fie completată declarația respectivă.......de către mandatar specificând că mandantul nu este rudă?
Daca este acceptata declaratie data de dvs. atunci o puteti face dupa urmatorul model: Subsemnatul ......., in calitate de mandatar al numitului ...., imputernicit in baza procurii autentificata sub nr. .......la Biroul Notarului Public ....., cunoscand sanctiunile art.292 Cod Penal cu privire la declaratiile neadevarate, declar pe propria-mi raspundere ca mandatarul meu ....., nu este ruda cu vreun membru al comisiei de licitatie ............Dau prezenta declaratie spre a servi la ...... data, Semnatura ...
Daca vi se cere declaratie in forma autentica o faceti la notar.
Vă mulțumesc!
da. de mandatar in numele mandantului.