avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare dosar

Buna seara!
Ma regasesc sau mai bine zis ma regaseam in proces de partaj cu fostul sot. La ultimul termen instanta a pronuntat suspendarea pe perioada nedeterminata a dosarului. As vrea sa stiu ce presupune acest fapt. Ce efecte are aceasta suspendare a dosarului?
Cel mai recent răspuns: Rodica Ciobanu , Avocat 00:14, 24 Martie 2009
daca suspendarea dureaza mai mult de 1 an se perima.
Ar trebui sa fiti mai explicita.
Andree3a a scris:

Buna seara!
Ma regasesc sau mai bine zis ma regaseam in proces de partaj cu fostul sot. La ultimul termen instanta a pronuntat suspendarea pe perioada nedeterminata a dosarului. As vrea sa stiu ce presupune acest fapt. Ce efecte are aceasta suspendare a dosarului?


Care este motivul sa mai bine zis motivarea instantei cand a luat masura suspendarii. ?
Se efectueaza vreo cercetare penala cu privire la unele aspecte legate de dosarul civil(marturie mincinoasa etc.)?
Pentru a primi un raspuns concret ar trebui sa ziceti si care a fost motivul suspendarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se intampla cu martorii acuzati de marturie mincinoasa aidu aidu Am depus plangere penala impotriva martorilor care au facut marturie mincinoasa in procesul civil. Am atasat ca dovada inregistrarea audio a sedintei de ... (vezi toată discuția)
Martori mincinosi utilizator_86 utilizator_86 Ce se intampla cu un dosar penal dupa ce parcetul s-a sesizat din oficiu cu privire la o parte din martori ca ar fi savarsit infractiunea de marturie ... (vezi toată discuția)
Marturie mincinoasa ionstefanalex ionstefanalex am depus o marturie in fata instantei , ( Înregistrat în data de: 01.11.2010 Obiect dosar: infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G ... (vezi toată discuția)