Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare dosar

Buna seara!
Ma regasesc sau mai bine zis ma regaseam in proces de partaj cu fostul sot. La ultimul termen instanta a pronuntat suspendarea pe perioada nedeterminata a dosarului. As vrea sa stiu ce presupune acest fapt. Ce efecte are aceasta suspendare a dosarului?
daca suspendarea dureaza mai mult de 1 an se perima.
Ar trebui sa fiti mai explicita.
Andree3a a scris:

Buna seara!
Ma regasesc sau mai bine zis ma regaseam in proces de partaj cu fostul sot. La ultimul termen instanta a pronuntat suspendarea pe perioada nedeterminata a dosarului. As vrea sa stiu ce presupune acest fapt. Ce efecte are aceasta suspendare a dosarului?

Care este motivul sa mai bine zis motivarea instantei cand a luat masura suspendarii. ?
Se efectueaza vreo cercetare penala cu privire la unele aspecte legate de dosarul civil(marturie mincinoasa etc.)?
Pentru a primi un raspuns concret ar trebui sa ziceti si care a fost motivul suspendarii.