Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai pot beneficia de concediu crestere copil?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai pot beneficia de concediu crestere copil?

buna ziua,
am o nelamurire legata de cic,mai exact eu am nascut in 15iulie 2012.am lucrat pana in data de 02.04.2012,in luna aprilie nefigurand cu vreo zi lucarta dar am incasat de la fostul angajator contravaloarea zilelor de concediu de odihna neefectuate .in data de 15.05.2012 am intrat in concediu prenatal.imi puteti spune va rog daca suma pe care am incasat-o in luna aprilie ma poate ajuta sa beneficiez de indemnizatie sau trebuia sa am zile lucratee?
multumesc