avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai pot beneficia de concediu crestere copil?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai pot beneficia de concediu crestere copil?

buna ziua,
am o nelamurire legata de cic,mai exact eu am nascut in 15iulie 2012.am lucrat pana in data de 02.04.2012,in luna aprilie nefigurand cu vreo zi lucarta dar am incasat de la fostul angajator contravaloarea zilelor de concediu de odihna neefectuate .in data de 15.05.2012 am intrat in concediu prenatal.imi puteti spune va rog daca suma pe care am incasat-o in luna aprilie ma poate ajuta sa beneficiez de indemnizatie sau trebuia sa am zile lucratee?
multumesc
Cel mai recent răspuns: janina1001 , utilizator 19:09, 23 Septembrie 2013
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul la indemnizatia de cresterea copilului denyy10 denyy10 Buna ziua,cumnata mea intampina o problema si anume,lucreaza incepand cu februarie 2012,in iunie a ramas insarcinata si si-a schimbat locul de munca incepand ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil lfodor lfodor Buna ziua as dori sa stiu daca pot sa primesc indemnizatie pentru cresterea copilului.Am lucrat din 24 ianuarie 2012 pana in 23 aprilie 2012 la o societate ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil mihaela2013-08 mihaela2013-08 buna ziua! va rog mult sa ma ajutati si pe mine intr-o problema sunt salariata unei societati cu contract de munca din 2009.in luna martie si aprilie a ... (vezi toată discuția)