avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2001 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Bilet la ordin neacoperit
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Bilet la ordin neacoperit

Buna ziua,
As dori sa stiu care sunt efectele pentru o firma ce livreaza marfa in Germania si intra in CIP (bilet la ordin neacoperit).
Va multumesc pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator 13:55, 24 Septembrie 2013
Informaţiile privind incidentele de plăţi sunt menţinute în baza de date a CIP pe o perioadă de 7 ani de la data înscrierii.
Mai multe detalii aici:

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilet la ordin neacoperit nina-iza nina-iza Buna ziua, As dori sa stiu care sunt efectele pentru o firma ce livreaza marfa in Germania si intra in CIP (bilet la ordin neacoperit). Va multumesc pentru ... (vezi toată discuția)
Am nevoie urgent de un sfat liviclau liviclau Buna ziua! Vreau si eu sa va intreb.....daca o firma are poprire pe cont si un furnizor baga in banca bilete la ordin ce se poate intampla? Ce solutie exista ... (vezi toată discuția)
Incident de plata-inregistrat corect in cip? MARIANAV MARIANAV Va rog pe cei care ati trecut prin asta sau cunosteti legislatia sa ma indrumati daca am dreptate acuzand banca ca a publicat eronat pe CIP firma la care este ... (vezi toată discuția)