Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxe cu TVA la notar?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxe cu TVA la notar?

Am o neclaritate privitor la taxa ce urmeaza sa o platim la notar. Avem 2 optiuni sa facem actele in citeva zile sau in luna octombrie dar pretul va diferi, din cauza ca firma de notariat s-a extins si va percepe taxe mai mari ( include TVA care inteleg ca firmele cu cifra mai mare de afaceri il platesc). As vrea sa stiu daca poate fi adevarat ca trebuie sa imi afecteze pretul discutat, sau daca este asa cu cit poate fi mai mult ( in procente) daca se poate estima! Multumesc anticipat!
probabil incepand cu luna octombrie biroul notarial va plati tva. Atunci taxele comunicate pana acum care nu includ tva ul erau mai mici. La aceste taxe adaugati 24% tva si vedeti ce ca da....
Multumesc pt raspuns !