avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere impotriva politistului de la circulatie - ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere impotriva politistului de la circulatie - competenta

Un politist de la circulatie mi-a smuls telefonul mobil din mana in timp ce eu filmam gafele lui facute, cu care puteam usor sa dovedesc : abuzul in serviciu,totodata nu a reusit sa stearga filmuletul din cauza ca aveam cod , in acest mod mi-a sustras cardul de memorie din telefon, ba mai mult camd mi-a smuls telefonul din mana,la aruncat in masina politiei totodata sarindui un buton la o tasta,buton pe care eu nu l-am recuperat deloc.
Intrebarea mea este : unde anume trebuie sa il reclam ?
multumesc frumos celor cu initiativa .
Ultima modificare: Miercuri, 25 Septembrie 2013
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:41, 24 Septembrie 2013
la parchetul curtii de apel, din raza de competenta....
Sesizati oficial conducerea inspectoratului de politie al carui angajat este persoana in cauza
Este de preferat sa probati temeinic acuzele
Ultima modificare: Marți, 24 Septembrie 2013
ynocentta, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violarea intimitatii UltraMaster UltraMaster Buna seara, Recent mi-a fost violata intimitatea prin furtul de pe cardul telefonului a unor date cu caracter personal. Ulterior a fost postat pe Youtube un ... (vezi toată discuția)
Santaj OlariuClaudiuMihai OlariuClaudiuMihai Buna ziua, acum o saptamana am fost intr-un club din Bucuresti. Spre dimineata, fiind sub influenta bauturilor alcoolice, in baia baietilor au intrat un baiat ... (vezi toată discuția)
Dacă cineva îți sugerează să te sinucizi este infracțiune? se pedepsește/sancționează un astfel de comportament? Cretu Jan Marian Cretu Jan Marian Dacă cineva îți sugerează in mod intenționat să te sinucizi intră la vreo infracțiune? Ieri pe data de 20.10.2023, un vecin pe nume I.M. mi-a spus ... (vezi toată discuția)