Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare fond CAR
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare fond CAR

Am achitat un imprumut de la CAR mai devreme (termenul initial era de 24 luni iar eu am achitat in 10 luni) iar acum as vrea sa-mi recuperez fondul social constituit. Mi s-a spus ca nu poate fi restituit mai devreme de 1 an pt ca este prevazut in contract.Initial am zis ca asa este, apoi cand am ajuns acasa si am citit contractul de credit am observat ca nu este prevazut nimic in acest sens. Cand am revenit la CAR mi s-a spus ca nu este specificat in contractul de credit ci intr-o anexa la statutul de membru pe care eu nu am primit-o cand am luat creditul. Am intrebat de ce nu o am si mi s-a parut chiar foarte dubios raspunsul si anume ca eu nu trebuie sa o am si sa zic mersi ca nu-mi percep comision de rambursare anticipata. Ce as putea sa fac in cazul asta?
Multumesc.
monagab1, utilizator