Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... proces pentru paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

proces pentru paternitate

buna ziua.am un copil de peste 1 an provenit dintr-o relatie nu tocmai serioasa cu un barbat.el acum nu recunoaste copilul si suntem in proces.prima data nu s-a prezentat pentru ca a depus o cerere ca nu are avocat.a doua oara s-a prezentat cu avocatul si nu recunoaste ca am intretinut relatii sexuale si ca o sa vrea sa se faca adn-ul.intrebarea mea este:este normal sa se amane atat,am inceput sa am dubii in privinta capacitatii avocatului meu.am omis sa mentionez ca s-a efectuat de comun acord inainte de inceperea procesului testul serologic si rezultatul a fost pozitiv.el in momentul de fata e casatorit,relatia noastra consumandu-se inainte cu 1 an jumate inainte de casatorie.incredere in avocatul meu am dar am auzit tot felul de zvonuri...unul era ca se pot falsifica si teste adn...nu stiu ce sa mai cred...
florian_alexandru, utilizator
multumesc pentru raspunsuri.o parte din ele le cunosteam deja.nu cred ca avocatul meu nu-si stapaneste cum trebuie meseria,mai degraba cred ca e o problema de comunicare(plus ca avocatii sunt mereu grabiti:)).parerea mea este ca el(paratul)nu cere cat mai repede testul adn pentru ca el va trebui sa il platesca si asteapta ca eu sa-mi pierd rabdarea si sa cer eu efectuarea testului.dar astea sunt doar supozitii...mai degraba nu poate accepta ideea ca are un copil(despre care crede ca i-a compplicat viata)