Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Activitate de afterschool pe asociatie nonprofit
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Activitate de afterschool pe asociatie nonprofit

Asociatie nonprofit cu obiect de activitate,asistenta sociala si invatarea limbii engleze,pot desfasura activitate de afterschool(atat pentru copii care platesc taxa cat si pentru copii defavorizati)?Cum e mai corect sa inchei contractele si sa emit facturile cu cei care platesc?Cu persoanele cu care colaborez(ex.bucatar,invatator,supraveghetor),timp partial si nu permanent,pot incheia conventii civile de colaborare,contract de zilieri si contract de voluntariat?Va multumesc!
Puteti organiza activitatea "Scoala dupa scoala". Cititi cu atentie informatiile detaliate la adresa
[ link extern ]