avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionar pe caz de boala - angajare cu 4 ore
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionar pe caz de boala - angajare cu 4 ore

Buna ziua! As dori sa stiu daca un pensionar (caz boala) poate fi angajat pe program 4 ore?
Va multumesc!!!
Cel mai recent răspuns: E_mariananegut@gmail.com , utilizator 10:22, 24 Mai 2023
Ce grad de invaliditate are?
Pensionarii grad I si II nu au drept de munca, cei cu gradul III pot lucre 4 ore / zi.
Bună ziua sunt negut Mariana am pensie de boala revizuiască cu drept patru ore
Ce problema aveti?

E_mariananegut@gmail.com a scris:

Bună ziua sunt negut Mariana am pensie de boala revizuiască cu drept patru ore

Bună ziua sunt negut Mariana am pensie de boala revizuiască cu drept patru ore se poate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate cumula pensia de invaliditate cu salariul? monik monik buna ziua. se poate cumula pensia in urma pensionarii pe caz de boala cu salariul? stiu ca pensionarii pe caz de boala pot lucra max 4 ore/zi cu carte de ... (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate grad iii si drept de munca anamihai192 anamihai192 Buna, am pensie de invaliditate grad III, deci cu drept de munca pentru patru ore. As avea cateva intrebari. Am inteles ca daca gasesc un loc de munca part ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, comisia medicală m-a încadrat în gradul iii de ... URIAS URIAS Bună ziua, Comisia medicală m-a încadrat în gradul III de invaliditate, cu drept de muncă de 4 ore, însă angajatorul mi-a spus că îmi suspendă ... (vezi toată discuția)