Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Referitor la OUG 111/2010
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Referitor la OUG 111/2010

Buna ziua, intr-un ziar local din Brasov a aparut un articol referitor la ordonanta 111/2010, cum ca se va modifica aceasta ordonanta cu data de 01.01.2014 cu privire la concediul si indemnizatia pentru crestere a copilului, aceste drepturi ar urma sa fie acordate parintilor care au realizat venituri impozabile timp de 12luni in ultimii 2 ani anterior nasterii copilului.
Doresc sa aflu daca acesta cu siguranta va intra in viguare sau mai trebuie votata?
Multumesc anticipat tuturor.
Pana nu se va publica in Monitorul Oficial nimic nu este sigur niciodata.
Nicoleta Ilea, Consultant resurse umane
am inteles, multumesc
dar vroiam sa intreb eu ca si pf cand pot stii daca a fost publicat aceasta decizie in Monitorul Oficial? Multumesc
O sa aflati de pe acest forum.
Nici nu exista un astfel de proiect legislativ .
Se doreste modificarea OUG nr.111/2010 , dar in alt sens si nicidecum modificarea perioadei leigibile care in proiectul legislativ aflat la Senat ramane neschimbata.