avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Referitor la OUG 111/2010
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Referitor la OUG 111/2010

Buna ziua, intr-un ziar local din Brasov a aparut un articol referitor la ordonanta 111/2010, cum ca se va modifica aceasta ordonanta cu data de 01.01.2014 cu privire la concediul si indemnizatia pentru crestere a copilului, aceste drepturi ar urma sa fie acordate parintilor care au realizat venituri impozabile timp de 12luni in ultimii 2 ani anterior nasterii copilului.
Doresc sa aflu daca acesta cu siguranta va intra in viguare sau mai trebuie votata?
Multumesc anticipat tuturor.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:33, 13 Octombrie 2013
Pana nu se va publica in Monitorul Oficial nimic nu este sigur niciodata.
Ultima modificare: Joi, 26 Septembrie 2013
Nicoleta Ilea, Consultant resurse umane
am inteles, multumesc
dar vroiam sa intreb eu ca si pf cand pot stii daca a fost publicat aceasta decizie in Monitorul Oficial? Multumesc
O sa aflati de pe acest forum.
Nici nu exista un astfel de proiect legislativ .
Se doreste modificarea OUG nr.111/2010 , dar in alt sens si nicidecum modificarea perioadei leigibile care in proiectul legislativ aflat la Senat ramane neschimbata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia pentru mame, fara plafon elna80 elna80 Oare aceasta noua modificare se va aplica in cazul copiilor nascuti dupa 1 iulie sau pentru dosarele depuse dupa 1 iulie? (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil 2016 nou mihaela4 mihaela4 Buna ziua. Am nascut un copil pe 1.07.2015 si as vrea sa stiu cu noua lege daca as beneficia si eu de ea. Pe 1.06.2016 se termina cele 11 luni si pe 1.07.2016 ... (vezi toată discuția)
Depunere dosar pensie cu 90 de zile inainte de data de pensionare NBotezatu NBotezatu Buna ziua, Propunerea legislativă pentru modificarea şi completarea Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice, depusă la Senat, care ... (vezi toată discuția)