Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare teren agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare teren agricol

Buna seara,

Doresc sa vand un teren agricol care in acest moment este in arenda. Mai sunt inca aproximativ doi ani din contract.
Firma la care este dat in arenda este dipusa sa ofere o suma mult mai mica decat suma cu care as putea sa vand. Ce solutii exista in acest caz?
urmati procedura...
e vorba de dreptul de preemtiune..pe care arendasul il poate pierde