Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Inregistrare in ROI
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Inregistrare in ROI

Buna ziua
Suntem o firma neplatitoare de TVA infiintata anul acesta cu o cifra de afaceri foarte mica.
Vrem sa cumparam marfa de la o firma din Olanda. Intrebarea mea este daca suntem obligati sa fim inregistrati in ROI inainte de aceasta achizitie .Nu as vrea sa risc o amenda intre 1000 si 5000 lei.
Multumesc
Buna ziua!
Aici gasiti toate raspunsurile la intrebarile dumneavostra:
[ link extern ]