Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Caut arhiva TIMB Bucuresti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Caut arhiva TIMB Bucuresti

am fost angajat in 1972 si ca tot omu vreau sa ies la pensie.. nu o gasesc nu dau de ea.. stie cineva de aceasta firma unde se gaseste arhiva?
Nim - Promo Sa nu are sediul acolo.
Adresa: Str. Ion NIstor nr.4, Bucuresti
Telefon: 0723255314
Fax: 0214340571

sau

adresati-va
Administratorului Judiciar SC INTERCOM MANAGEMENT SPRL
La multi ani!
As dori sa stiu cand poate iesi Tatal meu la pensie, pentru desi initial i-a zis ca actele spun ok si va iesi pe 05.11.2013, acum spun ca in 01.08.2014 adica la 59 de ani.
Nascut pe 13.08.1955
Are lucrat 26 ani si 4 luni de grupa 2.
Din 1973 pana in 2001, 27,8 luni scazand armata, au mai ramas 26,4.
Dupa calculele mele el ar fi trebui sa beneficie de 6 ani si 6 luni reducere.
Dupa calculele lor ar avea 6 ani de reducere.
(Si ar mai fi inca ceva Adeverinta eliberata 1973-1984,din Bucuresti, nu a mai fost
amintit ca in 1977 a efectuat armata, am primit un raspuns ca este eronat eliberata,
iar apoi au spus ca este bine, este posbili sa respinga dosarul data viitoare din cauza adeveretine).

Va multumesc pentru ajutor!
:offtopic: Interventie moderator

Va rog sa postati problema dvs in Sectiunea Pensionari si probleme juridice legate de pensii, intrucat acest topic are cu totul alt subiect.
Buna ziua.Caut si eu arhiva TIMB()Trustul de instalatii si montaj Bucuresti) si nu o gasesc(tatal meu lucrand ca masinist pe grup de sudura):Am cautat la:
1.Nimb Pipera Bucuresti(aici m-au tinut o luna si jumatate)au zis ca nu au gasit nimic si m-au trmis la IMI-SC SOPREX-strada Industriilor nr13,Ilfov,com Chiajna-si aici fara rezultate
2.Fiabil Bucuresti-aici cica ar fi numai evidenta cu electricienii(tatal meu lucrand ca masinist-grup sudura)
3.Intercom Management SPRL-nu am primit nici un raspuns
Am mai cautat la Arhiva Nationala Vrancea(pt ca suntem din Vrancea);au zis ca la Arhiva Nationala nu este ;am cautat si la ITM-nimic

Stie cineva unde este aceasta arhiva?Va multumesc anticipat
popaoctav, utilizator
Buna seara! Ati reusit pana la urma sa gasiti ceva informatii? Si mama mea a lucrat la TIMB in Bucuresti intre 1982-1984 si are nevoie de acolo de adeverinta grupa II. Nu stiu de unde sa apuc problema.

Va multumesc!