Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Inmatriculare masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Inmatriculare masina

Buna ziua.Vreau sa merg la notar si sa fac un act ca in cazul in care imatricularea trece de suma "x" vanzatorul sa plateasca diferenta de pret! In cazul in care el refuza sa plateasca diferenta aia de pret , ce se poate intampla ? Multumesc anticipat
Puteti face contractul si la notar si la avocat.
Sub aspect legal se poate face acest contract.
In mod normal va trebui sa dovediti problema si e posibil sa aveti ceva probleme dar e bine sa aveti contractul deoarece in caz contrar pierdeti sigur banii.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Am inteles , Dar in cazul in care facem contractul la notar , iar el ulterior refuza sa plateasca diferenta ce se poate intampla ?!
Mai bine ati intreba exact cat ajunge inmatricularea la masina la inmatriculari si altfel ati trece suma totala fara sa va asteptati la surprize.