Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere mica inseamna II?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere mica inseamna II?

Intreprindere mica inseamna II si se inregistreaza la Finante sau Registrul Comertului? Este vorba de profesie liberala.
george-neagu, moderator
Intreprinderea individualas se inregistreaza la registrul comertului iar dupa ce va iese certificatul de inregistrare, in maxim 15 zile, mergeti la finante unde depuneti formularul 070 si declaratia 220 cu venitul estimat.
Ce taxe se platesc la II?
Cat costa infiintare II?