Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... se plateste taxa auto pentru masina noua, ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

se plateste taxa auto pentru masina noua, inmatriculata in aprilie 2007?

Buna ziua
As vrea sa vand un autoturism Dacia, inmatriculat prima data in aprilie 2007. La momentul acela nu s-a achitat taxa auto. Acum, la schimbarea proprietarului, este necesar a se plati taxa?
Multumesc
daca nu s-a platit atunci, acum noul proprietar va trebui sa plateasca timbrul de mediu.