avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... se plateste taxa auto pentru masina noua, ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

se plateste taxa auto pentru masina noua, inmatriculata in aprilie 2007?

Buna ziua
As vrea sa vand un autoturism Dacia, inmatriculat prima data in aprilie 2007. La momentul acela nu s-a achitat taxa auto. Acum, la schimbarea proprietarului, este necesar a se plati taxa?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Eduard Ciprian Slai , 11:11, 2 Octombrie 2013
daca nu s-a platit atunci, acum noul proprietar va trebui sa plateasca timbrul de mediu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare autoturism din 2009 bog-dan bog-dan Buna ziua, Am cumparat in anul 2009 un autoturism Dacia Logan (nou). In prezent as vrea sa il vand si as vrea sa stiu daca persoana care va achizitiona ... (vezi toată discuția)
Taxa auto platita si recuperata de fostul proprietar mariusmarian2000 mariusmarian2000 Ce fac daca fostul proprietar a recuperat taxa dupa ce a vandut masina? Caz in cauza: Am cumparat masina in ianuarie 2013. La inmatriculare, am fost la fisc ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare masina PaxinoNicolae PaxinoNicolae Buna seara ..Detin un logan achizitionat prin lesing in 2005 si in 2007 l-am platit integral si l-am trecut pe numele meu ..Mai exact aprilie 2007..Nu stiu ... (vezi toată discuția)