Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit PFA agricultura
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit PFA agricultura

ce impozite platesc ca si pfa daca detin 75 fam de albine si 4 capete bovine dc 3 declarate la apia pt. care s-a incasat subventie in 2012 de la apia
Nu platiti impozit pentru albine până la 75 de familii si pentru vaci până la 2 bucati.
La vaci, la peste 2 capete platiti impozit pe venit aplicat la baza 453 lei si contributie la sanatate, pentru fiecare animal.