Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Noul cod rutier 2013
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Noul cod rutier 2013

Nu inteleg care este ratiunea guvernului Ponta. Pentru supravegherea bietilor liceeni la bacalaureat s-au gasit bani de camere de supraveghere dar pentru politistii din trafic care fac abuzuri zi de zi nu exista banii de supraveghere audio-video pentru a proba in instanta felul in care respecta cetateanul in trafic - politia figuranta si incredere ! bagam amenzi in codul rutier dar respect pentru cetatean nu putem introduce ? Ma puteti ajuta cu o adresa de e-mail pe care sa scriu premierului si ministrului de interene aceste observatii ?
Adresele le gasiti pe siteul guvernului, dar nu citeste ponta emailul .. "pana la dzeu, te mananca sfintii". Explicatia? Mostenirea criptocomunista inca prezenta in organele statului, organe de control, etc ... Grav este ca s-a transmis asta si la cei mai tineri.