Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sef departament
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sef departament

salutare. functia sef departament cod COR 111062 se poate atribui si unei persoane dintr-un S.R.L. ( exemplu: sef departament hardware) sau numai functionarilor publici?
Organigrama unei firme o face patronul acesteia (indiferent cine este acesta) si poate sa cuprinda in ea orice functie crede de cuviinta ca ar fi necesara pentru buna desfasurare a activitatii. Asa ca ... spor la treaba!
merci. ma interesa mai mult sa stiu daca pot angaja pe cineva ca sef departament hardware, cod 111062, intr-un S.R.L.
DA, face parte din:
* Grupa majora 1 - Membri ai corpului legislativ ai executivului, inalti conducatori ai administratiei publice, conducatori si functionari superiori din unitatile economico-sociale si politice
* Subgrupa majora 11 - Legislatori, membri ai executivului si inalti conducatori ai administratiei publice
* Grupa minora 111 - Legislatori, membri ai executivului si inalti conducatori ai administratiei publice

cod COR - 111062 Sef departament
(Subgrupa majora 11, Grupa minora 111, Grupa de baza 1110)
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)

Daca din raspunsul meu ati inteles ca nu se poate, e problema dvs.. Colega mea a fost mai directa si v-a raspuns DA.
Vedeti insa sa intocmiti si o fisa a postului corespunzatoare functiei.
va multumesc pentru raspunsuri.