Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit spatiu
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit spatiu

Anul trecut am depus actele pentru transformarea unui spatiu de locuit in spatiu de alimentatie publica. A mers foarte greu. Am obtinut: certificatul de urbanism, avizul de mediu, avizul de la sanepid, urmeaza sa obtin si avizul de la pompieri. Ce urmeaza apoi?
Din motive financiare situatia s-a schimbat, nu pot merge mai departe sa si pot deschide, imi pare rau sa renunt la a nu mai termina actele de transformare, insa nu stiu la ce ma pot astepta. Nu stiu ce fel de impozit voi plati la anul ? pentru locuinta sau pentru spatiu de alimentatie publica?
el_grande a scris:
Nu stiu ce fel de impozit voi plati la anul ? pentru locuinta sau pentru spatiu de alimentatie publica?

Pentru spatiu comercial ... si va fi cu pana la de 10 ori mai mare decat cel pentru locuinte.