Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pomi plantati pe limita gard !
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pomi plantati pe limita gard !

Daca vecinul a plantat pomi pe limita gardului fara acordul meu ,pomi au crescut si tin umbra ,nu pot folosi terenul la gradina ce se poate face ?
1. buna intelegere
2. Mediere
3. Instanta
multumesc, dar raspunsul este generalist =D>,as dori unul mai complex ,cu mai multe date(legi,OG ,...etc) sa pot face primii pasi ! multumesc
chiar nu are nimeni ..solutii mai precise :) cu date concrete ?