Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Procedura pentru ridicare interdictia de intrare in ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Procedura pentru ridicare interdictia de intrare in Romania

buna ziwa

sunt cetatean strain din tunisia ; menbru de famile cetatien roman ; am premit permis de sedere temporar de 1 an de zile dupa casatorie cu cetatien roman

eu am intrat ilegal IN romania in august 2011dar in 2012 am premit permis de sedere temporar de 1 an de zile dupa casatorie cu cetatien roman

permisul meu de sedere in romania o fost expirat anul asta in tunisia si am depus cerere de viza pt reintregirea familiei dar o fost refusat pt k am avut interdictia de intrari la romania pt k am intrat prima data illegal ;

eu knd am avut permis de sedere temporar valabil am iesit din tara si am intrat fara nits problem si am tempila pe pasaportul meu , si nu am fost informat k am interdicita de intrari

acuma nu stiu ce se fac sotia mea e la romania si nu stiam cum se facem si daca cum poate redica interdictia asta

sotia mea o fost la immigrari si o vorbit cu el si o zis k trebuie sa trimit cerere la inspectoratul general de frontiera la bucurest si o facut asta

dar o premit respund k el nu ocupa de asta si trebuie sa adresesa la ori

va rugam sa ma ajut cum se fac si daca poate fi reszolvat si ce procedura in cazul meu

merci mult si imi pare reu k nu stiu prea bine lamba romana
kamal, utilizator
Sa mearga sotia dvs. la ORI. Depune cererea si asteapta raspunsul.
multumesc , dar asa o facut sotia si la ori o zis k interdictia care am primit nu de la el dar de la frontiera si el nu poate sa fac nimic ,

ori ma trimit la frontiera si frontiera ma trimit la ori

va rugam sa ne ajutam daca poate sa resolva in cazul nostru

va multumim
Este nevoie de actiune in instanta pentru ridicarea interdictiei, noi nu avem cu ce sa va ajutam. Va trebui sa angajati un avocat.