Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile concediu casatorie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile concediu casatorie

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti si mie cate zile de concediu se dau de la Stat pentru casatorie.
Va multumesc!
De la stat nu se dau,poate de la angajator.Beneficiati numai daca aveti prevazut in contractul individual de munca sau in contractul colectiv de munca la nivel de unitate/ramura etc.
Nu este nici o lege care sa oblige angajatorul sa dea macar 3 zile pentru casatorie?
In ce sector lucrati , bugetar sau privat?