Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Subsol tehnic la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Subsol tehnic la bloc

Buna seara. Am o pivnita in subsolul tehnic de la bloc , spatiu amenajat de mine de la darea in folosinta prin repartitie al apartamentului in acel bloc. Intre timp am lipsit o perioada de timp din tara , iar cand am revenit dupa cca. 2 ani , un alt vecin la ocupat abuziv , desi a fost inchis cu lacat. Ce reactie trebuie sa am , sa-l reocup cu forta la fel cum a facut si el ? Multumesc.
Discutati in adunarea generala si propuneti inchirierea acestor boxe. Daca se hotaraste inchirierea si se stabileste o suma lunara de plata catre asociatie este posibil ca unii, care nu au neaparata nevoie de ele, sa renunte la aceste boxe si sa fie inchiriate de cei care au nevoie si isi permit sa plateasca.
Asa asociatia va incasa bani necesari pentru reparatii iar toata lumea va beneficia de boxe direct sau indirect.