Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Desfacerea casatoriei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Desfacerea casatoriei

As dori sa stiu daca se poate desface casatoria pe cale amiabila la notar in oricare oras sau numai acolo unde este adresa de domiciliu stabil?
Potrivit art.375 alin. 1 din Codul Civil, notarul public de la locul casatoriei sau al ultimei locuinte comune a sotilor poate constata desfacerea casatoriei.
Ce e of topic ca poate divorta doar la adresa de domiciliu sau la starea civila?
E chiar culmea...
Una dintre culmi ca au fost multe de tot...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat