Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta pentru la spital
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta pentru la spital

La cate zile de la angajare, o persoana are dreptul sa ia adeverinta pentru medicul de familie sau spital? Multumesc !
Si dupa prima zi de angajare. Nu exista un text de lege care sa prevada ca eliberarea unei adeverinte pentru medicul de familie se face numai dupa ce salariatul si-a desfasurat activitatea o anumita perioada de timp la acel angajator.