Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Demersuri succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Demersuri succesiune

Buna ziua,situatia in cazul meu,sta astfel:
Ambii parinti au decedat.Suntem 3 frati,doi dintre ei neavand pretentii la succesiune.In conditiile in care exista titlu de proprietate pe numele tatalui meu,decedat in anul 2000,as dori sa stiu ce demersuri am de facut pentru a putea demara succesiunea.
Va multumesc
eukyra a scris:

Buna ziua,situatia in cazul meu,sta astfel:
Ambii parinti au decedat.Suntem 3 frati,doi dintre ei neavand pretentii la succesiune.In conditiile in care exista titlu de proprietate pe numele tatalui meu,decedat in anul 2000,as dori sa stiu ce demersuri am de facut pentru a putea demara succesiunea.Daca avem titlu de proprietate,inseamna ca sunt intabulate bunurile?
Va multumesc