Forum Discuţii juridice Executare silită Evacuarea din casa
Discuție deschisă în Executare silită

Evacuarea din casa

buna ziua.daca se vinde apartamentul prin licitatie in noiembrie au voie sa ma scoata afara din apartament in lunile noiembrie pana in martie pe perioada ierni tinand cont ca am 2 copii mici
Evacuarea este interzisa prin lege intre 1 decembrie - 1 martie, cu exceptia cazului in care debitorul are o alta locuinta corespunzatoare.
am executare silita pe apartament si am primul temen de licitatie in 12.11 2013 si alt impbil nu am unde sa merg
Chiar daca se va vinde la primul termen, nu veti fi evacuat pana in martie.