Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reactivare si suspendare contract de munca dupa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reactivare si suspendare contract de munca dupa concediu crestere copil

Buna ziua,

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea problema. Firma la care am lucrat inainte de CCC, nu mai are nici un angajat si prin urmare o sa ma dea in somaj. problema este ca mi-au zis mie sa-mi fac toate actele de incetare contract. Astazi 11.10.2013, copilul meu face 2 ani. Trebuie sa operez in revisal reactivarea contractului si incetarea. Cu ce data fac sa fac reactivarea si incetarea? Fac cu data de astazi reactivarea si cu data de luni incetarea? Sau le fac pe ambele cu data de astazi 11.10.2013? sau ambele cu data de luni? va multumesc!
Va rog un raspuns ..trebuie sa fac revisalul
Incetarea suspendari c.i.m. se va opera cu data de 11.10.2013.
Incetarea c.i.m. pentru a beneficia de somaj trebuie sa se faca cu art.65 C.mun., ceea ce inseamna un preaviz de minim 20 de zile lucratoare incepand cu data de 14.10.2013.