Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensia alimentara

buna ziua .am revenit din nou cu aceeasi problema ,neplata pensiei alimentare.
fostul sot nu plateste pensie la cei doi copii de trei ani jumatate.si nimeni nu -i face nimic.l-am dat si in judecata pt neplata pensiei la-am dat si pt marirea pensiei alimentare cu toate ca nu a platit deloc .nu stiu ce sa mai fac sincer .va multumesc frumos
Daca aveti o hotarare definitiva si irevocabila va puteti adresa unui executor judecatoresc.
da dar am si avocat si el mi-a spus ca daca nu am facut partaj nu pot sa-l pun sub executare ,ce sa fac?
Doar daca nu munceste, nu are venituri, ar fi bun raspunsul avocatului.