Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... De ce acte am nevoie pentru eliberarea buletinului ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

De ce acte am nevoie pentru eliberarea buletinului definitiv daca inainte am avut carte de indetitate provizorie

Buna, imi poate spune va rog cineva cum se procedeza in cazul in care nu am avut niciodata bulletin definitiv ci numai provizoriu iar abea acum ,dupa ce deja a expirat (buletinul provizoriu) am gasit o persoana care e de accord sa-mi faca buletin pe domiciliul ei? De ce acte am nevoie ,sunt majora,necasatoria
Persoana va trebui sa va insoteasca la Evidenta cand depuneti documentele. Sa luati cu dvs.
- cartea de identitate pe care o aveti acum
- certificatul de nastere, in original si copie
- actul de spatiu, in original si copie
- chitanta / chitantele a 2 taxe, 5 lei + 7 lei, pe care le achitati la Impozite si Taxe.