avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... De ce acte am nevoie pentru eliberarea buletinului ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

De ce acte am nevoie pentru eliberarea buletinului definitiv daca inainte am avut carte de indetitate provizorie

Buna, imi poate spune va rog cineva cum se procedeza in cazul in care nu am avut niciodata bulletin definitiv ci numai provizoriu iar abea acum ,dupa ce deja a expirat (buletinul provizoriu) am gasit o persoana care e de accord sa-mi faca buletin pe domiciliul ei? De ce acte am nevoie ,sunt majora,necasatoria
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 10:35, 15 Octombrie 2013
Persoana va trebui sa va insoteasca la Evidenta cand depuneti documentele. Sa luati cu dvs.
- cartea de identitate pe care o aveti acum
- certificatul de nastere, in original si copie
- actul de spatiu, in original si copie
- chitanta / chitantele a 2 taxe, 5 lei + 7 lei, pe care le achitati la Impozite si Taxe.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! mi-am facut buletinul in anul 2013, cand am implinit ... Alexandra Frîncu Alexandra Frîncu Buna ziua! Mi-am facut buletinul in anul 2013, cand am implinit varsta de 14 ani, el avand valabilitate pana anul acesta, la final de septembrie. Imi puteti ... (vezi toată discuția)
Buna seara. acte necesare pentru schimbarea cartii de identitate ginmarstar ginmarstar De ceva timp am luat dupa strada un baiat, si am observat acum cateva zile ca i-a expirat buletinul, si vreau sa ma duc cu el sa faca altul si nu stiu ce acte ... (vezi toată discuția)
Act de identitate fara act de spatiu handsu handsu Daca unei persoane i se expira buletinul de identitate , dar datorita unor imprejurari nefericite nu are domiciliul nicaieri ,apartamentul acesteia fiind ... (vezi toată discuția)