Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Incetarea contractului de munca pe cale amiabila, somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Incetarea contractului de munca pe cale amiabila, somaj

mai pot beneficia de somaj daca am incetat contractul pe cale amiabila prin intelegerea ambelor parti.
nu
Incetarea c.i.m. cu acordul partilor, prin demisie sau prin desfacerea disciplinara a c.i.m. nu va da posibilitatea sa beneficiati de indemnizatia de somaj.