avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Incetarea contractului de munca pe cale amiabila, somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Incetarea contractului de munca pe cale amiabila, somaj

mai pot beneficia de somaj daca am incetat contractul pe cale amiabila prin intelegerea ambelor parti.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:27, 14 Octombrie 2013
nu
Incetarea c.i.m. cu acordul partilor, prin demisie sau prin desfacerea disciplinara a c.i.m. nu va da posibilitatea sa beneficiati de indemnizatia de somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum aș putea proceda în această situație? C.Alina C.Alina Bună ziua! Până la data de 03.02.2018 am lucrat la o firmă cu program de 4 ore. La această dată am semnat demisia cu acordul părților ( cu preavizul ... (vezi toată discuția)
Prin demisia cu acordul partilor chireageorgiana chireageorgiana Buna ziua am nevoie de un raspuns... prin demisia cu acordul partilor se poate beneficia de indemnizatie de somaj? (vezi toată discuția)
Dreptul la somaj Florenta30 Florenta30 Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca in conditiile in care mi-am dat demisia de la locul de munca ( fortat de imprejurari-mi s-a sugerat) in care activam de ... (vezi toată discuția)