Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN 7311 sau 7312
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN 7311 sau 7312

Am venituri din publicitate pe dispozitive Android pe care vreau sa le fiscalizez printr-un PFA. Mai concret:
- firma din strainatate serveste reclamele care sunt afisate in aplicatiile mele
- sunt platit la actiuni indeplinite ca urmare a acestor reclame: clickuri etc.
- ocazional mai dezvolt aplicatii noi sau le modific pe cele vechi

Ce activitate sa trec la codul CAEN pentru ca la fiecare am niste obiectii:
- 7311 Activitati ale agentiilor de publicitate: aici mi se pare ca nu eu generez reclamele, doar afisez reclamele servite de firma straina
- 7312 Servicii de reprezentare media: descrierea codului spune ca exclude vânzarea timpului sau spaţiului de publicitate direct de către proprietarii timpului sau spaţiului (editori), ori eu pot fi asociat cu proprietarul spatiului in aplicatia Android sau cu un editor.

Deasemenea editarea/dezvoltarea acestor aplicatii poate fi asociata cu 6201(dezvoltare software) dar eu nu facturez pe nimeni pentru asta, e doar un mijloc de afisare a reclamelor. Dilema este daca trebuie sa includ si 6201.
freebielabs, utilizator
Ce fel de acte/pregatire trebuie sa am ca sa fiu autorizat pe aceste coduri caen(PFA) ?