Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Decontare cheltuieli curs de calificare
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Decontare cheltuieli curs de calificare

un angajat al institutiei noastre a facut un curs de calificare fochist ,noi angajatorul putem sa-i decontam cursul ?
Numai daca aveti in bugetul aprobat sume la cheltuieli, titlul II, 20.13- pregatire profesionala.
nu avem,dar este trimis de unitate
Faceti rectificare bugetara si dupa aprobare puteti face angajarea, lichidarea si plata.