Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... lnregistrare nou nascut
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

lnregistrare nou nascut

buna seara

am primit numarul deciziei de divort dar inca nu am primit acea hotarire dar problema e ca in scurt timp voi naste si mar interesa daca asi putea inregistra copilul pe numele anterior casatoriei si sal pot trece pe numele tatalui natural

va multumesc
In primul rand trebuie sa reveniti la numele purtat anterior casatoriei, trecere care nu se poate face decat in baza hotararii de divort.
Tatal copilului va fi fostul dvs sot pt ca e vb de un copil conceput in casatorie. Va asteapta un proces de tagada de paternitate daca nu el e tatal copilului.