Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu social

Imi poate spune cineva daca se pote vinde un imobil la adresa caruia figureaza cu sediul social o firma?
Proprietarul poate vinde imobilul in care are sediul o societate . Ar fi totusi util sa anuntati administratorul societatii despre intentia dvs. pentru ca acesta sa-si schimbe sediul .
Va multumesc
Dar ce se intampla daca proprietarul a vandut si nu m-a anuntat si m-am trezit cu noul proprietar?