avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu social

Imi poate spune cineva daca se pote vinde un imobil la adresa caruia figureaza cu sediul social o firma?
Cel mai recent răspuns: Carmen Stoean , Consilier juridic 02:08, 4 Aprilie 2009
Proprietarul poate vinde imobilul in care are sediul o societate . Ar fi totusi util sa anuntati administratorul societatii despre intentia dvs. pentru ca acesta sa-si schimbe sediul .
Va multumesc
Dar ce se intampla daca proprietarul a vandut si nu m-a anuntat si m-am trezit cu noul proprietar?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil - firma care are sediu social la adresa imobilului, fara acordul proprietarului antoniaclaudia antoniaclaudia vreau sa vand un imobil proprietate personala, insa, la cutia de scrisorii primesc citatii si diverse corespondenta pe numele unei societati la care eu nu sunt ... (vezi toată discuția)
Problema juridica ? gabi1953 gabi1953 Sunt propietarul unui apartament care este si sediul social al unei societati comerciale cu raspundere limitata detinuta de fiul meu . Firma nu mai are ... (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social florentina1212 florentina1212 Buna ziua. Pot vinde o locuinta unde am sediul social al unei firme in activitate ? Sau trebuie schimbat sediul social in prealabil ? Multumesc. (vezi toată discuția)