Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare jumatate de duplex
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare jumatate de duplex

intrebare;
cum pot eu sa-mi intabulaz jumatatea mea de duplex fara acordul coproprietarilor .. terenul este pe cote parti de 1per2 fiecare si coproprietarii nu au chef de intabulare. multumescX-(
Pai nu puteti fara ei.
de ce?????????????????
pentru ca este un singur imobil si trebuie intabulat si aveti nevoie de acordul si celorlalti coproprietari. Pt ca dvs detineti cota de 1/2 iar ceilalalti cealalta jumatate.