Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita girant
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita girant

sint girant si am primit la servici hirtie pentru executare silita .sint unic intretinator al familiei mele ma pot executa sau nu
poate spuneti si cine va executa silit!
Dvs in calitate de garant v-ati angajat prin contractul semnat sa garantati plata creditului acordat debitorului principal si cel mai probabil ati renuntat la beneficiul de discutiune si de diviziune.
Asta inseamna ca banca va poate urmari pt recuperarea debitului.
Va pot retine doar 1/3 din venituri.