avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii - spor de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii - spor de noapte

daca lucrez noaptea cu 30 minute mai putin pt a numi oferi spor de noapte au dreptul sami ia cele 2 ore si 30 de min acumulate in timpul celor 5 zile din suplimentare adica din simbata si duminica unde sint platit cu 176 la suta va rog astept si eu un raspuns pe tema asta

Alte discuții în legătură

Indemnizatie concediu de odihna panzarumitica panzarumitica doresc ca cineva sa ma ajute in ce priveste indemnizatia pentru co, intrucat din toate cele citite pe net nu regasesc speta mea. Aceasta este urmatoarea: - ... (vezi toată discuția)
Ore suplimentare in weekend oniga_ioana82 oniga_ioana82 Buna ziua, In cazul in care avem angajati care lucreaza(12/24) ore suplimentare in timpul weekendului, la plata acele ore suplimentare se platesc atat cu spor ... (vezi toată discuția)
Timpul de munca si repaus geo964 geo964 As dori sa stiu daca zilele libere platite (provenite din efectuarea de ore suplimentare) sunt assimilate ca si zile de repaus(avind in vedere faptul ca in ... (vezi toată discuția)